O stowarzyszeniu

Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu powstało jako inicjatywa 15 osób, z różnych organizacji i środowisk, którym przyświeca idea organizacji pomocy wzajemnej. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w KRS 10 czerwca 2010r.

Misją Stowarzyszenia jest stworzenie bazy informacyjnej obejmującej swoim zasięgiem miasto Koszalin w zakresie działań wolontariuszy i potrzeb społeczności lokalnej oraz zwiększanie aktywności społecznej obywateli i tworzenie rozwiązań umożliwiających im podejmowanie działań w charakterze wolontariuszy. Oferta, w szczególności, kierowana jest do ludzi starszych „50 +” oraz młodzieży szkolnej.

Stowarzyszenie ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu wolontariatu i upowszechnianie idei pracy wolontarystycznej, a także wspieranie działań organizacji pozarządowych, zespołów i osób prywatnych działających na polu pomocy społecznej na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych, nieprzystosowanych społecznie, wymagających wsparcia edukacyjnego, wykluczonych społecznie i technologicznie poprzez oferowanie, im pomocy świadczonej przez Stowarzyszenie i wolontariuszy.